22.11.2016 – rozpoczęcie praktyk

We wtorek 22 listopada uczniowie rozpoczęli pierwszy dzień praktyk w swoich zawodowych grupach. Logistycy udali się na zajęcia z panem Andrasem do VITALIS GmbH Gut Wehlitz punktualnie na godz. 9.00. Najpierw zostali zapoznani z aplikacją Startupa, a następnie wyszukiwali przykładowe przedsiębiorstwa Startup i omawiali wykorzystanie nowej technologii we współczesnym świecie. Podczas drugiej części zajęć wypełniali ankietę badającą zdolności zarządcze. Na koniec poznali ramowe aspekty biznes planu.

Tego samego dnia informatycy rozpoczęli zajęcia z panem Marcinem w Villa Leipzig o godzinie 12.00. Od samego początku zostali rzuceni na głęboką wodę. Mieli bowiem za zadanie wykorzystać w praktyce teorię zdobytą w szkole dotyczącą tworzenia stron internetowych. W najbliższych dniach będą kontynuować rozpoczęte projekty. Zarówno logistycy jak i informatycy wykorzystywali znajomość słownictwa branżowego, które stopniowo opanowywali podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego i niemieckiego przeprowadzonych przez nauczycieli jeszcze w Polsce. Dzięki temu lepiej rozumieli omawiane kwestie i chętniej uczestniczyli w praktykach zawodowych.

Ilona i Mariola