28.11.2016 – poniedziałek

W poniedziałek 28 listopada logistycy wraz z panią Małgorzatą udali się do marketów Netto, w których rozpoczęli praktyki zawodowe. Na miejscu zostali zapoznani przez kierowniczkę sklepu z obowiązującymi zasadami i przepisami. Cały czas kontaktowali się z innymi pracownikami w języku niemieckim, wykorzystując słownictwo branżowe zdobyte jeszcze podczas przygotowania językowego zorganizowanego przed wyjazdem na staż. Już pierwszego dnia uczniowie musieli wykazać się znajomością branży, wykonując pierwsze ćwiczenia praktyczne. Należało do nich: układanie produktów na półkach sklepowych według podanej instrukcji, umieszczanie na towarach etykiet ochronnych czy obsługa belownicy.

Informatycy natomiast zajmowali się wzbogacaniem stron internetowych zdjęciami z weekendowej wycieczki do Berlina. Zajęcia zakończone zostały przypomnieniem wiedzy teoretycznej na temat tworzenia sieci komputerowych, którą w najbliższym czasie uczniowie będą wykorzystywać w praktyce.

Ilona i Mariola